Wielkość czcionki

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Zaśmiecone łąki, ulice i lasy

Krzysztof Napierski / 14 marca 2019

Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Mławie podczas patroli napotykają na liczne przypadki zaśmiecenia środowiska. Puste butelki i puszki po napojach alkoholowych czy foliowe opakowania po chipsach lub innych przekąskach to już niestety standard.

Oprócz tego powszechnie spotykane są pełne worki ze śmieciami pozostawione w rowach, na łąkach i w okolicznych lasach. Według Straży Miejskiej do najbardziej zanieczyszczonych miejsc należą obrzeża lasu w okolicach ul. Aleja Marszałkowska oraz ulica hm. Wandy Szczęsnej-Lesiowskiej.

Jak się okazuje, mieszkańcy niezbyt często zgłaszają przypadki zaśmieconego środowiska. - Nie otrzymujemy zgłoszeń o śmieciach pozostawionych w lasach czy na łąkach. Wszystkie takie przypadki zaśmieconej przyrody funkcjonariusze wykrywają podczas patroli – mówi komendant Straży Miejskiej Marek Wysocki.

W ostatnim czasie Straż Miejska w Mławie oprócz interwencji związanych z zaśmiecaniem miejsc publicznych zajmuje się także sprawami zanieczyszczania ulic przez pojazdy wyjeżdżające z placów budowy oraz przypadkami niedozwolonego parkowania pojazdów na terenach zielonych.

MP / UMM

Obrazki galerii: