Wielkość czcionki

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Plebiscyt na Sportowca i Trenera Roku

Agnieszka Puzio-Dębska / 29 lutego 2012
Burmistrz Miasta od 2002 roku nagradza najbardziej wyróżniających się sportowców, trenerów, drużyny którzy w swoich dziedzinach osiągają mistrzostwo.

Nominowani w kategoriach to osoby wskazane przez działaczy sportowych oraz dziennikarzy. Laureaci w poszczególnych latach byli różnie wybierani. Aktualnie jest pięć kategori:

  • Dzieci i Młodzicy
  • Juniorzy Młodsi i Juniorzy
  • Seniorzy i Weterani
  • Trenerzy
  • Drużyna Roku

Organizatorami plebiscytu są:

  • Burmistrz Miasta Mława,
  • Tygodnik lokalny „Głos Mławy" (w latach 2003 - 2012)
  • Rada Sportu Miasta Mława
  • TV Mława

Plebiscyt na sportowca i trenera roku corocznie wieńczy Gala Sportu na której wręczane są najlepszym nagrody.

Do tej pory wytypowano oraz nagrodzono następujących mławskich sportowców:

Wyniki Plebiscytu na Sportowca 2002 roku

1. Michał Łuksiak - 1332 pkt

2. Justyna Zembrzuska - 868 pkt

3. Monika Miałka - 676 pkt

4. Witold Błaziński – 623 pkt

5. Kacper Olejarczyk – 505 pkt

6. Piotr Karolkowski – 496 pkt


Wyniki Plebiscytu na Sportowca 2003 roku

1. Michał Łukasiak – 5072 pkt

2. Kacper Olejarczyk - 3590 pkt

3. Agnieszka Perzyńska – 3459 pkt

4. Adriana Próchniak – 3146 pkt

5. Maciej Rogalski – 2442 pkt

6. Jarosław Szmyt – 2021 pkt

7. Norbert Rosik – 1995 pkt

8. Marcin Rogoziński – 1856 pkt

9. Łukasz Zabłocki – 1766 pkt

10. Emilia Kaczmarska - 1746 pkt

11. Aleksandra Kanigowska – 1494 pkt

12. Artur Sawlewicz – 1441 pkt

13. Piotr Karolkowski - 1402 pkt

14. Justyna Zembrzuska – 1329 pkt

15. Piotr Musiał - 1103 pkt

16. Monika Miałka – 1092 pkt

17. Piotr Szczepkowski - 1019 pkt


Wyniki Plebiscytu na Sportowca, Trenera, Drużynę 2004 roku

1. Michał Łukasiak – 3826 pkt

2. Kacper Olejarczyk - 2228 pkt

3. Łukasz Pabich – 1930 pkt

4. Mariusz Walczak – 1606 pkt

5. Daria Kaszuba – 1220 pkt

6. Karina Kaszuba – 1202 pkt


Wyniki Plebiscytu na Sportowca, Trenera 2005 roku

Seniorzy i młodzieżowcy

Suma głosów - 782

1. Kacper Olejarczyk - 680 głosów

2. Przemysław Osiecki  - 40 głosów

3. Piotr Falencki - 33 głosów

4. Magdalena Fabisiak - 18 głósów

5. Andrzej Skórski - 7 głosów

6. Katarzyna Cendrowska - 4 głosy

Juniorzy

Suma głosów - 665

1. Aleksandra Kanigowska - 277 głosów

2. Łukasz Pabich – 251 głosów

3. Paweł Mądrzak - 37 głosów

4. Dominik Lemanek - 31 głosów

5. Piotr Melchinkiewicz - 29 głosów

6. Marcin Osiecki – 25 głosów

7. Angelika Sobiecka –12 głosów

8. Aleksandra Piechuta - 3 głosy

Trenerzy

Suma głosów - 148

1. Witold Gromowski - 103 głosów

2. Waldemar Laszczych - 24 głosów

3. Cezary Goljasz – 21 głosów


Wyniki Plebiscytu na Sportowca, Trenera 2006 roku

SENIORZY I MŁODZIEŻOWCY

I miejsce: Robert Wróblewski - 163 głosy

II miejsce: Marcin Rybicki - 144 głosy

III miejsce: Mariusz Walczak - 112 głosów

IV miejsce: Emilia Bartkowska - 109 głosów

V miejsce: Aleksandra Sieńska - 98 głosów

VI miejsce: Karolina Stando - 73 głosy

VII miejsce: Robert Rybka - 33 głosy

VIII miejsce: Maciej Prusinowski - 6 głosów

IX miejsce: Jakub Wróblewski - 0 głosów

JUNIORZY

I - Marcin Burakowski - 1254 głosy

II- Dawid Pydyn - 891 głosów

III - Zuzanna Tomkielska i Maciej Więckowski - 616 głosów

IV - Aleksandra Kanigowska - 431 głosów

V - Michał Słomiński - 229 głosów

VI - Łukasz Pabich - 212 głosów

VII - Paweł Domżalski - 121 głosów

VIII - Agnieszka Perzyńska - 93 głosów

IX - Arkadiusz Przybysz - 90 głosów

X - Angelika Sobiecka - 49 głosów

XI - Mateusz Witkowski - 18 głosów

XII - Kamila Witkowska - 16 głosów

XIII- Paweł Wacikowski - 15 głosów

XIV - Grzegorz Rudyk - 7 głosów

TRENERZY

I - Waldemar Łaszczych - 138 głosów

II - Witold Gromowski - 122 głosy

III - Henryk Kacprzak - 92 głosy

IV - Michał Chlastosz - 28 głosów

V - Bartłomiej Szarżanowicz - 13 głosów


Wyniki Plebiscytu na Sportowca, Trenera  2007 roku

Seniorzy i młodzieżowcy

- Aleksandra Kanigowska – 498

- Przemysław Osiecki – 271

- Mariusz Walczak – 121

Juniorzy

- Maciej Więckowski, Zuzanna Tomkielska – 994

- Marcin Burakowski – 608

- Aleksandra Zakrzewska – 229

Trenerzy

- Witold Gromowski – 160

- Waldemar Łaszczych – 37

- Mirosław Karwiński - 14


Wyniki Plebiscytu na Sportowca, Trenera 2008 roku

Senior i Junior

- I miejsce - Łukasz Pabich

- II miejsce - Aleksandra Kanigowska

- III miejsce - Mariusz Walczak

Kadet i Młodzik

- I miejsce – Angelika Sobiecka

- II miejsce – Olga Kowalewska

- III miejsce – Angelika Fijałkowska

Trener

- I miejsce – Waldemar Łaszczych

- II miejsce – Mirosław Karwiński

- III miejsce – Katarzyna Malinowska


Wyniki Plebiscytu na Sportowca, Trenera, Drużynę 2009 roku

Senior i Junior

- I miejsce - Łukasz Pabich

- II miejsce - Angelika Fijałkowska

- III miejsce - Aleksandra Kanigowska

Kadet i Młodzik

- I miejsce – Piotr Tylicki

- II miejsce – Milena Matyga

- III miejsce – Aleksandra Zakrzewska, Krystian Bielski

Trener

- I miejsce – Mirosław Karwiński

- II miejsce – Cezary Kądrzycki

- III miejsce – Grzegorz Kuciński, Bartłomiej Szarżanowicz

Drużyna roku:

- I miejsce – Piłka Nożna, Trampkarze, Miejski Klub Sportowy Mława


Wyniki Plebiscytu na Sportowca, Trenera, Drużynę  2010 roku

Senior i Junior

- I miejsce - Łukasz Pabich

- II miejsce - Angelika Fijałkowska

- III miejsce - Aleksandra Kanigowska

Kadet i Młodzik

- I miejsce – Piotr Tylicki

- II miejsce – Milena Matyga

- III miejsce – Aleksandra Zakrzewska, Krystian Bielski

Trener:

- I miejsce – Mirosław Karwiński

- II miejsce – Cezary Kądrzycki

- III miejsce – Grzegorz Kuciński, Bartłomiej Szarżanowicz

Drużyna roku:

- I miejsce – Piłka Nożna, Trampkarze, Miejski Klub Sportowy Mława


Wyniki Plebiscytu na Sportowca, Trenera, Drużynę 2011 roku

Kategoria Senior i Junior 

I miejsce -  Filip Kowalczyk, siatkówka, Klub Sportowy Zawkrze Mława

II miejsce ex aequo  - Ewelina Gralewicz i Rafał Pryk, taniec towarzyski, Mławskie Centrum Tańca oraz Mariusz Walczak, piłka nożna, Miejski Klub Sportowy Mławianka Mława

III miejsce - Krystian Bielski, kickboxing, Uczniowski Klub Sportowy Gimnazjum 2 Mława

Kategoria Kadet i Młodzik 2011

I miejsce - Bartosz Szczepański, pływanie, Płetwal Mława

II miejsce - Andżelika Łyczek, pływanie, Płetwal Mława

III miejsce -  Sebastian Milewski, piłka nożna,Miejski Klub Sportowy Mławianka Mława

Kategoria Trener 2011 roku

I miejsce - Adam Kuligowski, trener piłka nożna, Miejski Klub Sportowy Mławianka Mława

II miejsce - Grzegorz Kuciński, trener siatkówka, Klub Sportowy Zawkrze Mława

III miejsce - Michał Chlastosz, trener pływanie, Płetwal Mława

Drużyna 2011 roku

Siatkówka, seniorzy, Klub Sportowy Zawkrze Mława

Pozostałe wręczone nagrody to:

• Ambasador 2011 – Piotr Karolkowski (judo)

• Odkrycie 2011 roku – Aleksandra Liszewska, Rafał Sulwirski - lekkoatletyka, Klub Sportowy Zawkrze Mława

• Sportowa Impreza 2011 Roku – Rekiny Futbolu, Mistrzostwa Chorągwi Mazowieckiej w Halowej Piłce Nożnej


Wyniki Plebiscytu na Sportowca, Trenera, Drużynę 2012 roku

Kadet i Młodzik 2012 roku

I miejsce – Aleksandra Liszewska - Klub Sportowy „Zawkrze Mława" – lekkoatletyka

II miejsce - Aleksandra Kowalska, Klub Sportowy Płetwal Mława

III miejsce - Maja Więckowska i Michał Nowotczyński - Mławskie Centrum Tańca

Senior i Junior 2012 roku

I miejsce – Wojciech Łachut - Stowarzyszenie Sportowo-Rekreacyjne "TEMPO" Mława – triatlon

II miejsce - – Bartosz Grędziński – Stowarzyszenie Sportowo-Rekreacyjne "TEMPO" Mława – kolarstwo górskie

III miejsca:

- Krystian Bielski kickboxing, Uczniowski Klub Sportowy Gimnazjum 2 Mława

- Michał Różański - Stowarzyszenie Sportowo-Rekreacyjne "TEMPO" Mława – kolarstwo górskie

- Zuzanna Tomkielska i Maciej Więckowski - Mławskie Centrum Tańca

Trener 2012 roku

I miejsce - Michał Chlastosz, Klub Sportowy Płetwal Mława

II miejsce - Andrzej Karpiński - Miejski Klub Sportowy „Mławianka Mława"

III miejsce - Bartłomiej Szarżanowicz - Mławskie Centrum Tańca

Drużyna 2012 roku - drużyna piłki nożnej rocznik 2002 - Miejski Klub Sportowy „Mławianka Mława"

Sportowa Impreza 2012 Roku - Zawody Pływackie o Puchar Prezesa Klubu Płetwal pod Patronatem Burmistrza Miasta Mława z udziałem trzykrotnej medalistki olimpijskiej Otylii Jędrzejczak


Wyniki Plebiscytu na Sportowca, Trenera, Drużynę 2013 roku

Kategoria Dzieci Młodzicy

I miejsce - Olga Pietrzak, Klub Sportowy „Zawkrze Mława"

II miejsce - Jakub Szczepański, Klub Pływacki Płetwa Mława

III miesce - Maja Więckowska i Michał Nowotczyński, Klub Sportowy Mławskie Centrum Tańca

Kategoria Junior Młodszy i Juniorzy

I miejsce - Rafał Sulwirski, Klub Sportowy „Zawkrze Mława"

II miejsce - Andżelika Łyczek, Klub Pływacki Płetwa Mława, pływanie

III miejsce - Julia Giesek i Szymon Zakrzewski, Klub Sportowy Mławskie Centrum Tańca

Kategoria Senior i Weteran

I miejsce - Alfred Jóźwiak, Klub Sportowy „Zawkrze Mława"

II miejsce - Bartosz Grędziński, Stowarzyszenie Sportowo- Rekreacyjne Tempo Mława kolarstwo

III miejsce - Bolesław Mąka, wyciskanie ciężarów

Kategoria Trener Roku

I miejsce - Waldemar Łaszczych, Klub Sportowy „Zawkrze Mława"

II miejsce - Michał Chlastosz, Klub Pływacki Płetwal Mława

III miejsce - Andrzej Karpiński, Miejski Klub Sportowy „Mławianka Mława"

Drużyna Roku

Koszykówka Klub Sportowy "Zawkrze Mława" w kategorii kadet młodszy 98

Sportową Imprezą 2013 Roku został Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej „Mławianka Cup" z okazji 90 lecia klubu.


Wyniki Plebiscytu na Sportowca, Trenera, Drużynę 2014 roku

Kategoria Dzieci Młodzicy

I miejsce: Julia Wtulich - Klub Sportowy Zawkrze Mława

II miejsce: Katarzyna Kucka – Klub Sportowy Zawkrze Mława

III miejsce: Przemysław Obłąkowski - Klub Sportowy Zawkrze Mława

Kategoria Junior Młodszy i Juniorzy

I miejsce: Andżelika Łyczek – Klub Pływacki Płetwa Mława

II miejsce: Rafał Sulwirski- Klub Sportowy Zawkrze Mława

III miejsce: Olga Pietrzak - Klub Sportowy Zawkrze Mława

Kategoria Senior i Weteran

I miejsce: Alfred Jóźwiak - Klub Sportowy Zawkrze Mława

II miejsce: Henryk Kuciejczyk – Klub Sportowy Tempo Mława

III miejsce: Ewa Szlagor – Klub Sportowy Igan Mława

Kategoria Trener Roku

I miejsce: Michał Chlastosz – Klub Pływacki Płetwal Mława

II miejsce: Waldemar Łaszczych - Klub Sportowy Zawkrze Mława

III miejsce: Adam Fedoruk - Miejski Klub Sportowy Mławianka Mława

Drużyna Roku 2014 – Drużyna Piłki Ręcznej Dziewcząt Gimnazjum nr 1

Impreza Sportowa 2014 Roku - Turniej Rekreacyjno – Sportowy  Szkół Podstawowych kl. II-III organizowana przez Klub Sportowy Zawkrze Mława oraz Mławską Halę Sportową


Wyniki Plebiscytu na Sportowca, Trenera, Drużynę 2015 roku

Kategoria Dzieci Młodzicy:

I miejsce – Dominik Breński, Klub Sportowy „Zawkrze Mława", lekkoatletyka

II miejsce – Marcel Malinowski, Miejski Klub Sportowy „Mławianka" Mława

III miejsce – Jakub Szczepański, Klub Sportowy „Płetwal Mława"

Kategoria Junior Młodszy i Juniorzy:

I miejsce – Olga Pietrzak, Klub Sportowy „Zawkrze Mława", lekkoatletyka

II miejsce – Andżelika Łyczek, Klub Sportowy „Płetwal Mława"

III miejsce – Przemysław Cieślak, Miejski Klub Sportowy „Mławianka" Mława

Kategoria Senior i Weteran:

I miejsce – Bartosz Grędziński, Stowarzyszenie Sportowo-Rekreacyjne „Tempo" Mława, kolarstwo górskie

II miejsce – Alfred Jóźwiak, Klub Sportowy „Zawkrze Mława", lekkoatletyka

III miejsce – Szymon Masiak, Miejski Klub Sportowy „Mławianka" Mława

Kategoria Trener Roku:

I miejsce – Waldemar Łaszczych, Klub Sportowy „Zawkrze Mława", lekkoatletyka

II miejsce – Andrzej Karpiński, Miejski Klub Sportowy „Mławianka" Mława

III miejsce – Michał Chlastosz, Klub Sportowy „Płetwal Mława"

Najlepsza Impreza Sportowa 2015 Roku – Dan-Bud Amatorska Liga Futsalu

Drużyna Roku 2015 - drużyna Orlików piłki nożnej, Miejskiego Klubu Sportowego „Mławianka" Mława, rocznik 2005


Wyniki Plebiscytu na Sportowca, Trenera, Drużynę Roku 2016

Kategoria Dzieci i Młodzicy:

I miejsce - Eryk Grabowski, Miejski Klub Sportowy „Mławianka" Mława

II miejsce - Jakub Szczepański, Klub Sportowy „Płetwal Mława"

III miejsce - Natalia Zawadzka, Mazowiecka Akademia Lekkoatletyczna

Kategoria Juniorzy Młodsi i Juniorzy:

I miejsce - Olga Pietrzak, Klub Sportowy „Zawkrze Mława"

II miejsce - Andżelika Łyczek, Klub Sportowy „Płetwal Mława"

III miejsce - Piotr Tkaczyk, Klub Mławskie Centrum Sztuk Walki Mława sekcja kick boxing

Kategoria Senior i Weteran:

I miejsce - Bolesław Mąka, podnoszenie ciężarów

II miejsce - Adrian Świderski, Kolarstwo szosowe/torowe

III miejsce -Bartosz Grędziński, Klub Sportowy „Tempo Mława", kolarstwo górskie

Kategoria Trener Roku:

I miejsce - Waldemar Łaszczych, Klub Sportowy „Zawkrze Mława"

II miejsce - Piotr Król, Miejski Klub Sportowy „Mławianka" Mława

III miejsce - Michał Chlastosz, Klub Sportowy „Płetwal Mława"

Drużyna Roku 2016 – Drużyna Mławianki Mława U-15 Trampkarze

Sportowe Wydarzenie 2016 Roku – Wystawa w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej „Sport w Mławie, historia i współczesność",  organizatorzy: Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej, Archiwum Państwowe w Warszawie, Oddział w Mławie, Klub Sportowy „Zawkrze Mława", grupa działaczy sportowych


Wyniki Plebiscytu na Sportowca, Trenera, Drużynę Roku 2017

Kategoria Dzieci i Młodzicy: 

I miejsce - Gabriela Goschorska, Mazowiecka Akademia Lekkoatletyczna, Mławski Klub Lekkiej Atletyki MAL-MKLA Mława

II miejsce - Wiktor Bryks, Miejski Klub Sportowy Mławianka Mława

III miejsce - Patryk Bedra, Mazowiecka Akademia Lekkoatletyczna, Mławski Klub Lekkiej Atletyki MAL-MKLA Mława

Kategoria Juniorzy Młodsi i Juniorzy:

I miejsce - Andżelika Łyczek, Klub Pływacki Płetwal Mława

II miejsce - Paweł Kacper Jaworski, Husaria Mława, Mławskie Centrum Sportów Walki

III miejsce - Bartosz Bojarski i Katarzyna Rychlica, Klub Sportowy Elite Dance Mława

Kategoria Senior i Weteran:

I miejsce - Maja Bużycka, Klub Twister Team

II miejsce - Marcin Tomczak, Miejski Klub Sportowy Mławianka Mława

III miejsce - Sebastian Milewski, Zagłębie Sosnowiec

Kategoria Trener Roku

I  miejsce - Michał Chlastosz, Klub Pływacki Płetwal Mława

II miejsce - Andrzej Karpiński, Miejski Klub Sportowy Mławianka Mława

III miejsce - Artur Możdżonek, Akademia Sztuk Walki SENSHI

Drużyna Roku 2017 – Drużyna siatkarzy seniorów Klubu Sportowego „Zawkrze Mława"

Sportowa Impreza 2017 Roku - II Cross Północnego Mazowsza śladem Żołnierzy Września, dystans 21 km, bieg towarzyszący - Ruda Dycha na 10 km, organizatorzy: Mirosław Reks, Andrzej Leszczyński

Sportowe Wydarzenie 2017 Roku - wystawa „Historia Polskiej Siatkówki oraz mecz pomiędzy drużynami Gwiazdy Piłki Siatkowej i Klubu Sportowego „Zawkrze Mława", organizatorzy: Klub Sportowy „Zawkrze Mława", Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej, Volley Bajka Muzeum Siatkówki w Warszawie


Wyniki Konkursu na Sportowca, Trenera, Zawodnika 2018 roku

Kategoria Dzieci i Młodzicy:

Kornelia Balcerzak, Klub Sportowy „Zawkrze” Mława

Julia Błażkiewicz, Klub Pływacki „Płetwal” Mława

Jakub Wydra, Miejski Klub Sportowy „Mławianka” Mława

Zuzanna Karpińska, Akademia Sztuk Walk Senshi 

Kategoria Juniorzy Młodsi  i Juniorzy:

Paweł Kacper Jaworski, Mławskie Centrum Sportów Walki

Kacper Marciniak, Akademia Sztuk Walk Senshi

Alan Sadolewski, Klub Sportowy „Zawkrze” Mława

Jakub Szczepański, Klub Pływacki Płetwal Mława

Kategoria Senior i Weteran:

Alfred Jóźwiak, Klub Sportowy „Zawkrze”Mława

Bartłomiej Kisiel, Akademia Sztuk Walk Senshi

Dominik Marlęga, Klub Sportowy „Zawkrze” Mława

Marcin Tomczak, Miejski Klub Sportowy „Mławianka” Mława

Rober Adam Wodzyński, Mławskie Centrum Sportów Walki

Kategoria Trener Roku:

Michał Chlastosz, Klub Pływacki „Płetwal” Mława

Piotr Król, Miejski Klub Sportowy „Mławianka” Mława

Artur Możdżonek, Akademia Sztuk Walk Senshi   

DRUŻYNA ROKU 2018 - drużyna Miejskiego Klubu Sportowego „Mławianka Mława rocznik 2002, trener – Piotr Król

IMPREZA ROKU 2018 - mecz charytatywny piłki siatkowej z udziałem drużyny Klubu Sportowego „Zawkrze” Mława oraz gwiazd polskiej siatkówki, z którego dochód został przekazany na finansowanie rehabilitacji mławskiego dziennikarza sportowego Marcina Breńskiego