Wielkość czcionki

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Paweł Beręsewicz o pracy pisarza i pomysłach na książki

Krzysztof Napierski / 11 czerwca 2019

W poniedziałek 10 czerwca br., na zaproszenie dyrektor Marii Świtoń, Miejską Bibliotekę Publiczną im. B. Prusa w Mławie odwiedził Paweł Beręsewicz – autor popularnych książek dla dzieci.

Paweł Beręsewicz to urodzony w Warszawie pisarz, poeta, tłumacz, leksykograf oraz autor powieści dla dzieci i młodzieży. Z zawodu jest pedagogiem, przez pewien czas uczył języka angielskiego w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Reytana w Warszawie. Następnie pracował jako tłumacz, przekładając wiele popularnych powieści, między innymi Marka Twaina („Przygody Tomka Sawyera”) i Margaret Mahy („Przemiana”). Współpracował przy tworzeniu słownika polsko-angielskiego. Od 2004 r. zawodowo zajmuje się pisaniem powieści młodzieżowych, na swoim koncie ma już blisko trzydzieści książek.

Na spotkaniu z pisarzem w MBP dopisała frekwencja – sala na piętrze wypełniona była po brzegi dziećmi i młodzieżą szkolną. Paweł Beręsewicz opowiedział słuchaczom o swojej pracy pisarza, o tym, jak powstają jego książki, skąd czerpie nowe pomysły oraz jakie książki najbardziej lubi czytać. Rozmawiał z dziećmi o literaturze oraz chętnie odpowiadał na wszystkie zadawane mu pytania. Po spotkaniu można było zakupić książkę oraz otrzymać autograf autora.

MP / UMM