Wielkość czcionki

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Do Łazienek i Sejmu za znakomite wyniki w nauce

Krzysztof Napierski / 11 czerwca 2019

Burmistrz Miasta Mława nagrodził najlepszych uczniów miejscowych szkół podstawowych wycieczką do Warszawy. W czwartek 13 czerwca zwiedzą Łazienki Królewskie, Sejm RP, Muzeum Iluzji oraz planetarium przy Centrum Nauki Kopernik. W tym roku wycieczka w ramach nagrody burmistrza jest organizowana już po raz dwunasty.

Łazienki Królewskie są jednym z najbardziej prestiżowych zabytków Warszawy. Uczniowie będą mogli zobaczyć tam Pałac na Wyspie, pomnik Herkulesa, Starą Oranżerię z Teatrem Królewskim, Świątynię Egipską oraz Amfiteatr. A jeśli im się poszczęści – pokarmić z ręki wiewiórki, pawie i inne, mniejsze ptaki. Następnie, z inicjatywy poseł Anny Cicholskiej, młodzież zwiedzi budynek Sejmu RP, gdzie obejrzy prezentowaną w podziemnym korytarzu wystawę dotyczącą sejmowania w okresie I Rzeczypospolitej i makietę obecnego kompleksu budynków sejmowych, po czym przejdzie na galerię Sali Posiedzeń Sejmu i wysłucha krótkiej prelekcji na temat historii i współczesności parlamentaryzmu w Polsce.

Po przerwie obiadowej czeka na uczestników wycieczki zwiedzanie z edukatorem Muzeum Iluzji, a w nim – wystawy „Magiczny Zawrót Głowy”, która w przyjazny sposób odkrywa wszelkie tajemnice iluzji optycznych, paradoksów i magicznych tricków. Ekspozycja obejmuje także zabawki optyczne z XIX wieku. Prowadzi do niej gabinet śmiechu z trzynastoma lustrami. Ostatnim punktem programu jest seans „Na skrzydłach marzeń 3D” w planetarium przy Centrum Nauki Kopernik. Nagrodzony na wielu festiwalach na świecie film jest poświęcony historii i pionierom lotnictwa, z Leonardem da Vinci, braćmi Montgolfier i braćmi Wright na czele.

Gratulujemy prymusom i życzymy niezapomnianych wrażeń!

KN / UMM

fot.: Wikipedia